(33) 504-210 | iskola@zaffery-szalezi.hu | OM: 200047

72 óra kompromisszum nélkül  –  2019

2019.10.17.

„Segíts szeretettel”

 

  1. október 12-én reggel – az elmúlt évekhez hasonlóan – a nyergesújfalui Zafféry Károly Szalézi Középiskola diákjaival elindultunk, hogy együtt töltsünk néhány órát a helyi Szent Mihály Idősotthon lakóival.

Előző héten „szaladgálós”  vírus gyengítette le a lakók többségét, de azért akadtak néhányan, akikkel közösen „nyakunkba vettük” a várost. Jakab atya és Péter testvér is csatlakozott hozzánk. Hál’Istennek a reggeli kissé hűvös időt verőfényes napsütés és kellemes meleg váltotta fel a séta idejére. Utunk közben betérhettünk a templomba, ahol előbb László atya, majd Derossi atya kedves gondolatait hallgattuk meg, majd közösen imádkoztunk és Péter testvér gitárkíséretével énekeltünk. A templomot az „Áldásoddal megyünk…” kezdetű énekkel hagytuk el.

Utunkat tovább folytattuk a városban, majd visszatérve az Otthonba,  amelynek ebédlőjében a régmúlt idők szép emlékeit idéztük fel versekkel, dalokkal – itt már több néni, bácsi csatlakozott hozzánk, akik a városba még nem mertek kimenni. Több dalnál bekapcsolódtak az idősek is, potyogtak a meghatottság könnycseppjei – nemcsak az időseké, hanem bizony a mienk is.

Az „előadásunk” után agapé következett, melynek során az idősek és a fiatalok együtt falatoztak jóízűen.

Köszönjük a szívmelengető, tartalmas órákat – újra megtapasztalhattuk, hogy sokkal jobb adni, mint kapni.

Elmondhatjuk, hogy a sok-sok köszönet ellenére mi kaptunk többet ebben a néhány órában: szeretetet, meghittséget, melegséget… és még sorolhatnám.

 

Tóthné Mónika projektvezető

Legfrissebb hírek

Megérkeztek a tankönyvek!

Szerdán megérkeztek a tankönyvek a következő tanévre. A nagy munka megkezdődött már a könyvtárban.Tankönyvekért lehet jönni: aug. 19., 24-28., 31.

Diákétkeztetés bejelentőlap

Tisztelt Szülők! Az alábbi űrlap kitöltésével előzetesen jelezhetik, ha gyermekük 2026. szeptembertől ebédelni szeretne az iskolában. Az űrlap kitöltésével az

Pályázati támogatás

Nyergesújfalu Város Önkormányzatától iskolánk alapítványa 120.000 Ft pályázati támogatást kapott a helyi közösségek társadalmi életének fellendítésére, a civil szervezetek társadalmi

5. B lelki nap Bajóton

Az év vége felé közeledve az 5.B osztály lelki napon vett részt Bajóton, amit már nagyon vártak a gyerekek. Emmanuel

Pályázati támogatás

Nyergesújfalu Város Önkormányzatától iskolánk alapítványa 120.000 Ft pályázati támogatást kapott a helyi közösségek társadalmi életének

Tovább »