Ifjúságvédelmi kortárssegítés két végzős diák szemszögéből
Elköszönnek tőlünk azok a kortárssegítő diákjaink, akik 2022-23-as tanévben indították, majd legfőbb kezdeményezői és vezetői lettek a Zafféry kortárs segítő csapatnak. Köszönjük nekik a lelkiismeretes, és áldozatteljes munkájukat.

Az ifjúságvédelmi csoport jelentését és funkcióját nehezen tudnám megfogalmazni egy szóban. Jelenthet új barátokat, hova tartozást, megértést, és funkcionálhat menedékként, biztonságként, de legfőképpen egy összetartó, ugyan azért a célért küzdő családként.
9. osztályos tanuló voltam, amikor Kárász tanárnő először keresett meg engem, Arlettet, és még pár évfolyamtársunkat ezzel kapcsolatban. Vagyis igazából akkor még nem az ifjúságvédelmi csoportról volt szó, hanem az Szerzetesi Iroda Emberi Méltóság stratégiájának diákműhelyéről. Rendkívül hálásnak éreztem magam, hogy a tanárnő rám is gondolt, és tudtam, hogy innentől kezdve hatalmas felelősség ül a vállunkon, hiszen az egyik legfontosabb témában mi képviselhettük az iskolánkat és persze az összes diáktársunkat. A képzés maga csodálatos és egyben nagyon tanulságos élmény volt, főleg az, hogy más iskolából érkező diákok szemeivel is láthattuk, hogy tényleg mennyire szükség van a gyermekek védelmére a különböző intézményekben. Később Kárász tanárnő lelkiismeretes munkájának és a sok belefektetett energiájának köszönhetően megalakult iskolánkban a környéken elsőként az Ifjúságvédelmi Kortárs Segítő Csoport. Arlettet azért emeltem ki, mert ő kezdte velem, és a tanárnővel a gyerekek összegyűjtését, és a találkozók hirdetését. Már a csoport létrehozása óta igyekeztünk, és aktívan hozzájárultunk ahhoz, hogy egy mindenki számára biztonságos és befogadó közösséget alkossunk. Diákelnökként mindig feladatomnak éreztem, hogy meghallgassam a diákokat és segítsek a problémáikon.
Most, hogy elballagtam, bátran ki merem jelenteni, hogy nyugodt szívvel hagyom magam mögött az iskolát, mert ismerem a kortárscsoport minden egyes tagját, tudom, hogy nagyon jó emberek, és ott fognak segíteni ahol csak tudnak.
Mezei Dorka 12. osztályos tanuló
A kortárs segítő csoport sok dolgot hozzá tett az életemhez. Az mellett, hogy megtanultam hogyan viszonyuljak másokhoz, közben jobban megismertem önmagam, megismertem a gyengeségeimet és az erősségeimet is. Nagyon kedves és intelligens tagjai vannak a csoportnak, és örülök, hogy nem adtuk fel, mert egy eléggé családias közösséggé épültünk abból a 3 emberből, akikkel kezdtük. Nagyon tetszettek a képzések, és a módszer is ahogyan lezajlottak, és ezt természetesen Kárász Tímea tanárnőnek köszönhetjük, de persze annak is, hogy össze tudtunk tartani. Nagyon jó ötletek születtek, mind a hirdetéssel, mind a foglalkozásokkal együtt. Én csak annyit sajnálok, hogy nem sok diák jelezte a problémáit felénk, pedig láthatóan sokan vannak, lehet, hogy többen is mint gondoljuk. És ez nem csak a mi iskolánkra vonatkozik, hanem szinte az összesre és az lenne a legjobb, ha minden intézményben lenne egy, akár több ember is aki szeretne ezzel foglalkozni.
Ignácz Bálint 12. osztályos tanuló
